![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiF-EbxiirzGsprljR1bo9mpHWQMFaR2GMTdPu7JS0og69-goQlGzBGtUTiEfBQOQLPl6V3KJkrEoCU0-TlOHDPd-FMXZkDP9NQsRO1BURYzQqtpSA5_fzW3wIGV7dYsl8WD7sfHQmTLPWd/s400/lathiris%252520p_y.jpg)
Διοικητής στην Π.Υ. Λαμίας ο Ν.Λαθύρης
Συντάχθηκε απο τον/την Σπύρος Καρανάσιος
Τετάρτη, 09 Φεβ 2011 15:16
Καθήκοντα διοικητή στην Πυροσβεστική Υπηρεσία Λαμίας ανέλαβε και επίσημα πρόσφατα ο Νίκος Λαθύρης.
Όπως αναφέρει, στα άμεσα σχέδια του είναι η εκπαίδευση των πυροσβεστών ώστε να είναι έτοιμοι να ανταποκριθούν σε κάθε συμβάν προς όφελος των πολιτών. Παράλληλα ο νέος διοικητής δίνει ιδιαίτερη έμφαση στην πρόληψη αλλά και στην συνεργασία των φορέων ώστε να περιοριστούν όχι μόνο οι πυρκαγιές αλλά και οι συνέπειες τους.http://www.lamiastar.gr