![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhC2r7T3NboB0jlgVJ8SNklbGlVWxOI4uHBHTkR6fSbUf_mYUfww_Gxe_GgBTn78GOR2aS1oD4GwdIAhtlw6eLGEA6xslKfvhcaPRYEVwrtLCEKy9Vvoxi8e-Zu2OcB-YgksB-Kq67FeoA/s1600/images.jpg)
Ο ευρυτανικής καταγωγής Υπουργός, έδειξε μεγάλο ενδιαφέρον για την αναπτυξιακή πορεία του Δήμου Καρπενησίου αλλά και ευρύτερα του νομού.
Ο Δήμαρχος τον ενημέρωσε για τα έργα που βρίσκονται σε εξέλιξη και αυτά που έχουν προγραμματιστεί, ενώ δεν παρέλειψε να αναφέρει και τα προβλήματα που αντιμετωπίζει ο Δήμος σε καθημερινή βάση.Η συνάντηση πραγματοποιήθηκε σε πολύ καλό κλίμα, με το Δήμαρχο Καρπενησίου να προσκαλεί τον Υπουργό στο Καρπενήσι.