![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh8KUUcjGpUCxhKW3sxYnNSSOQ2k3FeVl0duLO3LSgpMkIzL6wSE527I-dOOONQlzsh73y4ukgK7G7QaOUNG4mqnVqLqOp0AhwOPhn92DfutqJNdyDgPi-ZuqBCNW_y1EFDPtCCUNualLvg/s200/katolisthiseis.jpg)
Κόπηκε" η Ευρυτανία στα δύο
Συντάχθηκε απο τον/την Ιωάννα Μουτσανά
Σάββατο, 27 Νοέμβριος 2010 15:59
Πρωτοφανής κακοκαιρία έπληξε χθες το ευπαθές οδικό δίκτυο της Ευρυτανίας. Όπως δήλωσαν μέσα από τα αναλυτικά γεγονότα του star τόσο ο προϊστάμενος της ΔΕΣΕ Ευρυτανίας και ο Δήμαρχος Φουρνάς τα ακραία καιρικά φαινόμενα πλημμύρισαν αποθήκες, στάβλους αλλά και δρόμους, ενώ από τις κατολισθήσεις διακόπηκε η κυκλοφορία στο δρόμο Καρπενήσι Αγρίνιο και η πρόσβαση σε πολλά χωριά. καθώς επίσης έκλεισε ο δρόμος βουλπη προς βελαωρα άλλα με την άμεση κινητοποίηση έκανε ο δήμαρχος Δημήτρης τατσης άνοιξέ μετά από 2 ώρες